Omaha Poker

Jak już wspominałem, ze wszystkich wariacji pokerowych, poker texas holdem jest zdecydowanie tą najpopularniejszą, najbardziej lubianą i ogólnie najczęściej wybieraną przez graczy z całego świata. Istnieje jednak wiele innych odmian pokera, ale tylko część z nich potrafiło poradzić sobie z holdemem, tak aby chociaż w kawałku z nim konkurować, cala reszta zaś zginęła w szarym świetle sromotnej porażki.

Jedną z takich właśnie odmian jest poker omaha. Ogólnie rzecz biorąc nie różni się on zbytnio od wspomnianego już na łamach tego artykułu texas holdema, wręcz przeciwnie wydaje się, że omaha wręcz garściami czerpie z rozwiązań obecnych w teksańskiej odmianie pokera. Pytanie zatem brzmi – dlaczego właściwie powstała? Podobieństw końca nie widać, mamy tu również pięć kart stołowych odkrywanych w trzech turach, są one również przeplatane licytacjami. Ba! Nawet nazwy się nie zmieniły dlatego też mamy flop, turn oraz river.

Zadaje zatem jeszcze raz pytanie – po co? Otóż jest jedna bardzo istotna zmiana, która powoduje, że Omaha, nie może być w żadnym wypadku porównywana właśnie do texas holdema. Jak dobrze wiecie, w texas holdem krupier daje nam do dyspozycji jedynie dwie karty pokerowe, na które to składa się nasza ręka pokerowa.

Licząc jeszcze karty stołowe mamy wtedy aż siedem kart i już te siedem kart może wprowadzić niemałe zamieszanie w naszej głowie, która automatycznie próbuje ustalić wszystkie możliwości podczas gry. Omaha natomiast raczy nas poker ręką złożoną z aż czterech kart. Łącznie z kartami stołowymi jest to aż dziewięć kart jakie mamy do dyspozycji. Trudno to sobie wyobrazić? Spróbujcie zagrać, ale wpierw zaopatrzcie się w aspirynę.

kasynokod.pl - 2019-2021 - Wszelkie prawa zastrzeżone