Poker texas holdem

Ze wszystkich gier hazardowych, gdybyśmy chcieli wybrać taką, która daje nam największe możliwości to zdecydowanie i bez chwili zastanowienia wymieniłbym właśnie pokera. Ale nie pokera takiego zwykłego, a pokera texas holdem. Poker sam w sobie nie był bowiem na tyle złożony by nazywać go grą hazardową.

Niestety ograniczenia narzucone przez bieg rozgrywki oraz samego rozdania dyskwalifikowały go jako pełnoprawną grę hazardową. To właśnie na potrzeby hazardowe stworzono – obecnie najpopularniejszą – wariację pokerową i nazwano ją właśnie texas holdem. Od zwykłego pokera różni się ona praktycznie wszystkim, jedyne co pozostało nietknięte to rozkład figur pokerowych, który jest również posortowany tak jak w pokerze standardowym.

Pierwszą zmianą jaką zauważymy to ilość kart jakie dostajemy od krupiera. W pokerze zwykłym jest ich pięć czyli tyle ile potrzebne jest do stworzenia figury pokerowej. W przypadku texas holdema natomiast otrzymujemy jedynie dwie karty. Pojawia się pytanie – w jaki sposób mamy niby z dwóch kart stworzyć pełną figurę pokerową? Nie martwcie się i nie zapominajcie zarazem o kartach stołowych, które są głównym punktem poker texas holdema.

Karty stołowe czyli inaczej mówiąc karty wspólne, to pięć kart znajdujących się na stole, w których korzystają wszyscy gracze. Jeżeli doliczymy do tego nasze dwie karty, mamy do dyspozycji ogólnie siedem kart, z których musimy stworzyć jak najsilniejszą figurę pokerową. Oczywiście, żeby nie było zbyt prosto karty te są z początku zakryte i odkrywane w trzech turach, które przeplatane są licytacjami, które to właśnie wprowadzają bardzo rozbudowany wątek hazardowy.

kasynokod.pl - 2019-2021 - Wszelkie prawa zastrzeżone